ایپ کوین ApeCoin چیست ؟ و چگونه کار می کند؟

ایپ کوین apecoin چیست آکادمی آفل

فهرست مطالب

 ایپ کوین ApeCoin چیست و چگونه کار می کند؟

دارندگان توکن APE تصمیمات حاکمیتی جمعی می گیرند، رای می دهند و در مورد مسائلی مانند تخصیص بودجه، چارچوب قوانین، مشارکت، انتخاب پروژه و موارد دیگر تصمیم می گیرند.

سه ماهه اول سال 2022 مملو از صحبت ها در مورد ApeCoin بود، یک ارز رمزنگاری شده که به عنوان سکه بومی Bored Ape Yacht Club (BAYC) که توسط Yuga Labs ساخته شده است، پذیرفته شده است. از زمانی که ApeCoin DAO در آوریل 2021 به وجود آمد، BAYC در میان مجموعه‌های برتر ان اف تی (NFT) با جامعه‌ای پر جنب و جوش بوده است.

مجموعه BAYC میمون هایی را به نمایش می گذارد که به ظاهر خسته به نظر می رسند. بسته به روحیه و انتخاب خود، می توانید این میمون ها را تا ریزترین جزئیات انتخاب کنید. سرمایه گذاران در سراسر جهان پول خود را برای این آثار هنری گذاشته اند و خریدارانی مانند جاستین بیبر و امینم از جمله خریداران هستند.

ایپ کوین ApeCoin به عنوان یک توکن ERC-20 و توکن ابزاری اکوسیستم APE، توسط یک سازمان مستقل غیرمتمرکز یا DAO اداره می شود. هر کسی که سکه را در دست دارد، مجاز است رای خود را در مورد تصمیمات مربوط به حاکمیت به صندوق بیندازد.

این واقعیت که APE توسط Yuga Labs پذیرفته شده است، به آن قدرت می بخشد، زیرا دارای CryptoPunks و Meebits ، دو پروژه دیگر NFT خط مقدم است.

اکوسیستم APE چیست؟

شاید برای شما جالب باشد که چه کسی پشت ApeCoin قرار دارد. دارندگان جامعه ApeCoin و محصولات/خدمات مختلف که از ارز دیجیتال استفاده می کنند به طور کلی اکوسیستم APE را تشکیل می دهند. Yuga Labs که در سال 2021 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در میامی، فلوریدا قرار دارد، نامی برجسته در NFT ها و کلکسیون های دیجیتال است.

آزمایشگاه یوگا که به عنوان خالق باشگاه قایق بادبانی Bored Ape شناخته شده است، به عنوان یک عضو انجمن در ApeCoin DAO خدمت می کند. آنها ApeCoin را به عنوان نشانه اصلی خود در پروژه هایی که انجام می دهند پذیرفته اند. بیایید اطلاعات مختصری در مورد مجموعه های NFT که بخشی از اکوسیستم APE هستند بیاموزیم.

ایپ کوین چیست ؟ آکادمی آفل

BAYC چیست ؟

Bored Ape Yacht Club (BAYC) که در آوریل 2021 راه اندازی شد، دارای 10000 میمون منحصر به فرد ساکن بلاک چین اتریوم است. هر یک از این مجموعه های دیجیتال منحصر به فرد دارای ظاهر، سبک و کمیاب متفاوتی است. این مجموعه تصاویر پروفایل میمون های کارتونی را به نمایش می گذارد.

این مطلب را بخوانید   سطوح برگشتی فیبوناچی چیست و به شما چه می گویند؟

MAYC به عنوان یک سبد NFT تا 20000 نسخه جهش یافته از میمون های BAYC، به اعضای جدید انجمن Ape کمک می کند . دارندگان اصلی BAYC NFT 10000 سرم جهش یافته در سه لایه از طریق airdrop داده شدند تا کمیاب بودن صفات را اضافه کند.

Bored Ape Kennel Club (BAKC) چیست ؟

باشگاه Bored Ape Kennel Club (BAKC) که در ساعت 6:00 بعد از ظهر به وقت شرق در تاریخ 25 ژوئن 2021 راه اندازی شد، مجموعه ای از NFT های سگ است که در دسترس تک تک اعضای BAYC قرار گرفته است. دارندگان هر Bored Ape NFT می‌توانند از NFT تصادفی Club Dog استفاده کنند، در حالی که فقط برای بنزین پرداخت می‌کنند. BAKC NFT ها نیز موارد کمیاب خاص خود را دارند.

متاورس دیگر

در پایان آوریل 2022، آزمایشگاه‌های یوگا شروع به ضرب زمین‌های متاورس دیگر ساید کردند . در عرض 45 دقیقه، املاک مجازی به ارزش 100000 دلار رسید و در مجموع 320 میلیون دلار جمع آوری کرد و BAYC را تبدیل به NFT کرد که بیشترین فروش را به دست آورد.

ایپکوین چیست ؟ آکادمی آفل

ایپ کوین APECOIN چگونه کار می کند؟

دارندگان توکن APE تصمیمات حاکمیتی را به صورت جمعی اتخاذ می کنند، رای خود را به صندوق می اندازند و در مورد موضوعاتی مانند تخصیص بودجه، چارچوب بندی قوانین، مشارکت، انتخاب پروژه و موارد دیگر تصمیم می گیرند. بنیاد ApeCoin تصمیمات حاکمیتی گرفته شده توسط جامعه را اجرا می کند.

به عنوان نماینده قانونی DAO ، بنیاد ApeCoin رشد اکوسیستم را تسهیل می کند . بنیاد دارای یک ارگان ویژه به نام هیئت مدیره است که دیدگاه های جامعه را اجرا می کند. هیئت مدیره APE شامل پنج عضو از جامعه فناوری و رمزنگاری است. دارندگان ApeCoin سالانه به اعضای هیئت مدیره جدید رای می دهند.

 ایپ کوین ApeCoin برای چه مواردی استفاده می شود؟

ApeCoin به عنوان یک نشانه حکومتی و کاربردی، اهداف متعددی را در اکوسیستم انجام می دهد. موارد استفاده ApeCoin شامل امکان مشارکت دارندگان در مدیریت DAO و امکان دسترسی به ویژگی‌های انحصاری اکوسیستم مانند بازی‌ها، رویدادها، کالاها و خدمات است.

ApeCoin که به طور یکسان با هر سکه Web3 دیگری طراحی شده است ، می تواند برای پرداخت استفاده شود. ApeCoin از نظر فنی توسط اکثر بازرگانان قابل قبول است زیرا یک توکن فراگیر ERC-20 است. همچنین از این سکه به عنوان پاداش NFT استفاده می شود و دارندگان BAYC APE رایگان دریافت می کنند که می توانند بلافاصله آن را نقد کنند.

توسعه دهندگان شخص ثالث از ApeCoin برای ایفای نقش در اکوسیستم و گنجاندن توکن در خدمات، بازی ها و پروژه های مختلف خود استفاده می کنند. به عنوان مثال، در Benji Bananas از برندهای Animoca، یک بازی موبایلی بازی برای کسب درآمد (P2E)، سکه به عنوان انگیزه ای برای بازیکنان در نظر گرفته شده است. آنها می توانند هنگام بازی توکن های ویژه ای به دست آورند و این توکن ها را با ApeCoin مبادله کنند.

این مطلب را بخوانید   پپ کوین (PEPE) چیست؟

با ApeCoin که قرار است با متاورس آینده Otherside ادغام شود، که می تواند امسال آن را به یک سکه متاورس پرتقاضا تبدیل کند. این امر ApeCoin را به یک توکن تراکنش در بازارهای metaverse تبدیل می کند. اگر Metaverse دارای عناصر P2E باشد، ممکن است برای پاداش دادن به بازیکنان نیز استفاده شود.

تاریخچه ارز ایپ کوین چیست ؟ اکادمی آفل

توکنومیکس ApeCoin

ApeCoin در مجموع 1 میلیارد توکن عرضه دارد. رابط قرارداد اجازه نمی دهد که دیگر توکن ها ضرب شوند، بنابراین یک کلاه ایجاد می کند. مکانیسم سوختن نیز وجود ندارد ، بنابراین عرضه کاهش نمی یابد. توزیع توکن های موجود به شرح زیر است:

62 درصد از توکن ها به جامعه ApeCoin DAO اختصاص داده شده است. در بین آن، 15٪ راه خود را به دارندگان BAYC و MAYC پیدا می کند. دارندگان BAYC می توانند 10094 APE برای هر NFT که دارند ادعا کنند، در حالی که دارندگان MAYC حق دریافت 2042 APE را دارند. بخش باقی مانده به عنوان بخشی از صندوق اکوسیستم DAO منتشر خواهد شد.

16 درصد از توکن ها به آزمایشگاه یوگا سرازیر خواهند شد . بخشی از این تخصیص به بنیاد خیریه نخستی شناس جین گودال اختصاص خواهد یافت. 14 درصد از توکن ها برای افرادی است که در راه اندازی پروتکل ApeCoin مشارکت داشته اند.

8 درصد از توکن ها برای چهار بنیانگذار Yuga Labs و BAYC کنار گذاشته شده است. ApeCoin از مفهوم توکن های قفل شده پیروی می کند تا از فروش دارایی های خود توسط Yuga Labs، بنیانگذاران BAYC و سایر مشارکت کنندگان راه اندازی جلوگیری کند. تخصیص های ApeCoin به آنها برای حداقل 12 ماه باز نمی شود. پس از این مدت، تخصیص خاصی از توکن ها به صورت ماهانه در دسترس آنها قرار می گیرد.

بررسی ویژگی‌های برجسته پروژه ایپ کوین

پروژه ایپ در ابتدا یک ایده پرحاشیه بود و در پروژه‌های تصویری پروفایل‌ها یا همان “PFP” کاربرد داشت. رفته‌رفته به‌عنوان یک کوین برای عرضه بازی و گیمینگ و سپس به‌عنوان یک زمینه فرهنگی و فرهنگ‌سازی معرفی شد. سپس جای خود را در دل عرصه تجارت و بازرگانی بر شبکه وب ۳ پیدا کرد. تاریخچه ارز ایپ بسیار کوتاه است زیرا به‌تازگی این ارز معرفی شده‌است. این ارز در حال حاضر در حوزه گیمینگ، سرگرمی، تولید محتوا و تجارت فعالیت می‌کند. ویژگی‌های برجسته این ارز دیجیتال عبارت‌اند از:

  • ایجاد انگیزه: یکی از اهداف اصلی پروژه ایپ به‌عنوان ابزاری برای ایجاد انگیزه و اشتیاق توسعه‌دهندگان جهت مشارکت در این اکوسیستم است. ApeCoin  این انگیزه را از طریق مشارکت در محصولات، بازی‌ها و خدمات و دیگر فعالیت‌های این توسعه‌دهندگان به انجام می‌رساند.
  • حاکمیتبه هولدرهای توکن ایپ امکان شرکت در دائو را می‌دهد.
  • دسترسی: این رمزارز امکان دسترسی به بخش‌هایی از اکوسیستم که در حالت عادی امکان دسترسی به آن وجود ندارد را فراهم می‌کند. کالا، رویداد و بازی‌ها از جمله این بخش‌ها هستند که فقط در اختیار هولدرها قرار خواهد گرفت. در واقع ایپ یک نماد سودمند سیستم است و به شرکت‌کنندگان خود ارزی می‌دهد که می‌تواند بدون هیچ‌گونه واسطه متمرکزی مورد استفاده قرار داد.  
این مطلب را بخوانید   ویتالیک بوترین کیست ؟ مردی که اتریوم را ایجاد کرد !
آینده ایپ کوین چیست ؟ آکادمی آفل

چگونه ApeCoin بخریم؟

شما می توانید ApeCoin را در یک صرافی رمزنگاری، به طور کلی از طریق یک فرآیند سه مرحله ای خریداری کنید:

  1. ثبت نام: در صفحه ثبت نام، آدرس ایمیل، شماره تماس و نام کاربری خود را وارد کنید. سیستم شناسه ایمیل شما را تایید می کند و از شما می خواهد رمز عبور قوی وارد کنید.
  2. KYC کامل: اکثر دامنه‌های نظارتی از کاربران می‌خواهند که فرآیند «مشتری را بشناسید» (KYC) را تکمیل کنند. شما باید شناسه و سایر مدارک مورد نیاز خود را آپلود کنید و حساب شما در عرض چند دقیقه راه اندازی می شود.
  3. خرید ApeCoin: اکنون می توانید فیات خود را سپرده گذاری کنید و هر تعداد ApeCoin که می خواهید خریداری کنید.

آیا ApeCoin سرمایه گذاری خوبی است؟

این واقعیت که ApeCoin توسط یک جامعه آنلاین پویا مانند Bored Ape Yacht Club منتشر شده است، از همان ابتدا جریان هایی از خریداران را به آن بخشیده است. علاقه مندان به هنر، فرهنگ، بازی و سرگرمی بیشتر از ارز دیجیتال استفاده می کنند. فروش زمین Metaverse نیز سکه را تقویت خواهد کرد .

دلایل مختلفی برای خرید ApeCoin وجود دارد، مانند استفاده از APE به عنوان یک گزینه پرداخت، پاداش های NFT و دسترسی به ویژگی های انحصاری در اکوسیستم APE دلایل متعددی برای خرید آن در اختیار خریداران قرار می دهد. با وجود تمام این عوامل، سکه ذاتاً با نوسانات مربوط به NFT مرتبط است، که باید مراقب آن باشید.

راه پیش رو ایپ کوین چیست ؟

در زمانی که NFT ها هنوز در عرصه کریپتو هجوم می آورند ، ApeCoin از زمان ظهور خود توانسته توجه مردم را به خود جلب کند. سازندگان توکن از چندین انگیزه برای ارتقای ابزار آن استفاده کرده‌اند، مانند اجازه دادن به توسعه‌دهندگان شخص ثالث برای ادغام ارز دیجیتال در پروژه‌های خود و راه‌اندازی یک صندوق اکوسیستم برای حمایت از پروژه‌های با استفاده از سکه.

با استفاده از موارد استفاده از پرداخت های غیرمتمرکز تا فروش زمین در متاورس، این شرکت طیف وسیعی از اجزای حمایتی را در اختیار دارد. همانطور که اکوسیستم APE رشد می کند، ApeCoin بیش از آنچه می توان انتظار داشت به دست آورد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
آموزش پنکیک سواپ

راهنما و آموزش صرافی پنکیک سواپ + ویدیو

آنچه در این مقاله میخوانید راهنما و آموزش صرافی پنکیک سواپ معرفی صرافی پنکیک سواپ ویژگی های صرافی پنکیک سواپ…

بیشتر بخوانید
پیپ فارکس چیست

راهنما و آموزش پیپ در فارکس

آنچه در این مقاله میخوانید راهنما و آموزش پیپ در فارکس آشنایی با پیپ در فارکس نحوه ی محاسبه و…

بیشتر بخوانید
آموزش متاتریدر 5 برای ویندوز

آشنایی و آموزش متاتریدر 5 برای ویندوز

آنچه در این مقاله میخوانید آشنایی و آموزش متاتریدر 5 برای ویندوز نرم افزار متاتریدر 5 برای ویندوز نحوه ی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.