ویتالیک بوترین کیست ؟ مردی که اتریوم را ایجاد کرد !

ویتالیک بوترین کیست ؟ آکادمی آفل

فهرست مطالب

ویتالیک بوترین یک نویسنده و برنامه نویس روسی-کانادایی است و از سال 2011 در جامعه بیت کوین مشارکت داشته است و یکی از بنیانگذاران و نوشتن مقاله برای مجله بیت کوین است. او در درجه اول به عنوان پشتیبان اتریوم شناخته می شود، یک پلت فرم بلاک چین که به عنوان یک کامپیوتر جهانی برای برنامه های غیرمتمرکز یا DApps عمل می کند. 

ویتالیک بوترین در سال 2013 به مدت شش ماه به سراسر جهان سفر کرد تا با توسعه دهندگان بیت کوین ( BTC ) صحبت کند. او متوجه شد که می‌تواند یک نسخه جدید و احتمالاً برتر را با تکرار بر روی بلاک چین بیت‌کوین بسازد. برای توضیح این ایده، او بیت کوین را به یک ماشین حساب و یک بلاک چین آینده را به یک تلفن هوشمند مرتبط کرد و همان اصل بهبود قدرت سیستم را با عمومیت بخشیدن به شبکه های بلاک چین اعمال کرد. بیت کوین اولین ارز دیجیتال جهان است، در حالی که اتر ( ETH ) یک ارز دیجیتال مبتنی بر شبکه بلاک چین اتریوم است.

ویتالیک بوترین اتریوم را ایجاد کرد، زنجیره بلوکی که از عملکردهای مختلفی از جمله توسعه برنامه‌ها و برنامه‌ها با قدرت ارزهای دیجیتال مانند اتر پشتیبانی می‌کند. قراردادهای هوشمند ، که اساساً برنامه‌هایی هستند که می‌توانند روی پلتفرم اتریوم ذخیره و اجرا شوند، این پلتفرم چگونه این کار را انجام می‌دهد.

دوران کودکی ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین در 31 ژانویه 1994 در کولومنا، استان مسکو، روسیه به دنیا آمد. او تا شش سالگی در روسیه زندگی کرد و سپس والدینش تصمیم گرفتند برای یافتن فرصت های شغلی بهتر به کانادا مهاجرت کنند.

زمانی که او در کلاس سوم یک مدرسه ابتدایی در کانادا بود، در برنامه ای برای استعدادهای درخشان قرار گرفت. ویتالیک در حین حضور در برنامه به سرعت متوجه شد که مهارت‌ها و استعدادهای خاص او او را برای همسالان و حتی معلمان خود تا حدودی عجیب کرده است. او به طور طبیعی مستعد ریاضیات و برنامه‌نویسی بود، علاقه اولیه و شدیدی به اقتصاد داشت و می‌توانست اعداد سه رقمی را دو برابر سریع‌تر از یک فرد معمولی در سن خود اضافه کند.

ویتالیک بوترین با اجتماعات و رویدادهای فوق برنامه غریبه بود. همانطور که او به یاد می آورد، افراد زیادی در مورد او صحبت می کردند که انگار یک نابغه ریاضی است. او سپس چهار سال را در مدرسه Abelard، یک دبیرستان خصوصی در تورنتو گذراند. مدرسه تصور او را از آموزش تغییر داد و نگرش و نتایج او به شدت تغییر کرد. در آبلارد، علامت تجاری خود را برای یادگیری توسعه داد و اساساً دانش را هدف اصلی خود در زندگی قرار داد.

جدای از تحصیلاتش، او با خوشحالی از سال 2007 تا 2010 بازی World of Warcraft (WoW) را بازی کرد. با این حال، زمانی که بلیزارد تصمیم گرفت جزء آسیب را از مهارت سایفون لایف جنگجوی مورد علاقه‌اش حذف کند، آن شب گریه کرد و بخوابد. ویتالیک متوجه شد که خدمات متمرکز چقدر می تواند وحشتناک باشد و World of Warcraft را ترک کرد.

مصاحبه با ویتالیک بوترین، نابغه مخترع اتریوم

در ویدیو زیر بصورت زیرنویس فارسی تماشا کنید.

[presto_player id=4671]
ویتالیک بوترین چه کسی است ؟ آکادمی آفل

زندگی دانشجویی ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین در حالی که به دنبال مسیر جدیدی در زندگی بود، در سال 2011 با بیت کوین روبرو شد. او در ابتدا مشکوک بود و نمی توانست ببیند اگر هیچ پشتوانه فیزیکی نداشته باشد چگونه می تواند ارزشی داشته باشد. اما با گذشت زمان، او بیشتر آموخت و مجذوب شد. 

او می‌خواست با دستیابی به برخی توکن‌ها به طور رسمی به این اقتصاد جدید و آزمایشی بپیوندد، اما نه قدرت محاسباتی برای استخراج آن‌ها داشت و نه پول نقد برای خرید بیت‌کوین. بنابراین، او در انجمن های مختلف به دنبال کار در بیت کوین بود و در نهایت شروع به نوشتن مقاله برای یک وبلاگ کرد و در هر مقاله حدود پنج بیت کوین به دست آورد.

در همان زمان، او تمام جنبه های مختلف اقتصادی، فنی و سیاسی ارزهای دیجیتال را بررسی کرد. مقالات او Mihai Alisie، یک علاقه‌مند به بیت کوین ساکن رومانی را به خود جلب کرد و منجر به تأسیس مجله بیت‌کوین در اواخر سال 2011 شد. او بیش از 30 ساعت در روز مشغول نوشتن، سفر و کار روی رمزارز بود و از این رو، تصمیم گرفت دانشگاه را ترک کند.

او به سرتاسر جهان سفر کرد و پروژه‌های رمزنگاری مختلف را بررسی کرد و در نهایت به این نتیجه رسید که آن‌ها روی کاربردهای خاص تمرکز دارند و به اندازه کافی گسترده نیستند.

این مطلب را بخوانید   اندیکاتور چیست؟ + معرفی پولسازترین اندیکاتورها برای ترید

پس از بررسی پروتکل‌هایی که آن پروژه‌ها از آن استفاده می‌کردند، Vitalik متوجه شد که می‌توان با جایگزین کردن تمام عملکردهای پروتکل‌ها با یک زبان برنامه‌نویسی کامل تورینگ، کارهایی را که پروتکل‌ها انجام می‌دادند، تعمیم داد. در علوم کامپیوتر، یک زبان برنامه نویسی کامل تورینگ، کامپیوتر را قادر می سازد تا هر مشکل خاصی را با توجه به الگوریتم مناسب و مقدار زمان و حافظه لازم حل کند. پس از رد شدن توسط پروژه های موجود، او تصمیم گرفت این کار را خودش انجام دهد – بنابراین تولد اتریوم.

سازنده اتریوم آکادمی آفل

تولد اتریوم

در اواخر سال 2013، ویتالیک ویتالیک بوترین ایده خود را در یک کاغذ سفید توصیف کرد، که او آن را برای چند نفر از دوستانش فرستاد که آن را حتی بیشتر به اشتراک گذاشتند. در نتیجه، حدود 30 نفر برای بحث در مورد مفهوم به Vitalik مراجعه کردند. در ابتدا، ایده اتریوم همچنان در مورد ارز دیجیتال بود. با گذشت زمان، دیدگاه تغییر کرد و در پایان ژانویه 2014، تیم متوجه شد که ایجاد فضای ذخیره سازی غیرمتمرکز فایل نسبتا آسان است و مفاهیمی مانند ثبت نام را می توان تنها با چند خط کد زنده کرد. 

این پروژه در ژانویه 2014 با تیم اصلی متشکل از ویتالیک ویتالیک بوترین، میهای آلیس، آنتونی دی ایوریو، چارلز هاسکینسون، جو لوبین و گاوین وود به طور عمومی اعلام شد. ویتالیک بوترین همچنین اتریوم را در کنفرانس بیت کوین در میامی روی صحنه ارائه کرد. چند ماه بعد، تیم تصمیم گرفت یک پیشنهاد اولیه سکه (ICO) از اتر، توکن بومی شبکه اتریوم، برای تامین مالی توسعه برگزار کند. تقریباً در همان زمان، خود ویتالیک کمک هزینه تحصیلی Thiel را به مبلغ 100000 دلار دریافت کرد.

این تیم بیش از 31000 بیت کوین از فروش ETH جمع آوری کرد که در آن زمان حدود 18 میلیون دلار بود. تیم اتریوم بنیاد اتریوم را تأسیس کرد، یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سوئیس، که وظیفه نظارت بر توسعه نرم‌افزار منبع باز اتریوم را بر عهده داشت. با وجود برخی آشفتگی‌ها، کمپین تأمین مالی جمعی اتریوم موفقیت‌آمیز بود.

به طور کلی، طراحی اتریوم به منظور رعایت چندین اصل از جمله سادگی، جهانی بودن، مدولار بودن، چابکی، عدم تبعیض و عدم سانسور است.

خالق اتریوم کیست ؟ آکادمی آفل

شبکه اتریوم به طور مرتب برای بهبود معماری زیربنایی خود مانند ارتقاء لندن و برلین و هارد فورک آینده شانگهای تحت ارتقاء قرار می گیرد. این ارتقاء چندین تغییر شبکه را برای ادامه پیشرفت طبیعی اتریوم به سمت اتریوم 2.0 (Eth2) که به عنوان Serenity نیز شناخته می شود، گرد هم می آورد.

چالش های مقابل اتریوم و ویتالیک بوترین

  • حمله DAO اتفاقی تلخ برای اتریوم 

جدا از ساخت برنامه های غیرمتمرکز (DApps) و موارد استفاده مختلف دیگر، پلتفرم اتریوم کاربران را قادر می سازد تا DAO (سازمان های مستقل غیرمتمرکز) را راه اندازی و اجرا کنند . DAO بیش از 150 میلیون دلار ETH از بیش از 11000 عضو جمع آوری کرد. با این حال، DAO به دلیل نقص در پایگاه کد آن هک شد. 

به همین دلیل، ویتالیک ویتالیک بوترین از سافت فورک شبکه اتریوم حمایت کرد که شامل یک قطعه کد بود، مهاجم را در لیست سیاه قرار داد و از انتقال پول نقد دزدیده شده جلوگیری کرد. با این حال، طبق مقررات قرارداد هوشمند، مهاجم (یا شخصی که به عنوان هکر معرفی می‌شود) نامه‌ای سرگشاده به جامعه اتریوم نوشت و مدعی شد که وجوه از طریق قانونی به دست آمده است. ضارب همچنین اظهار داشت که هر کسی که تلاش کند اتر را تصرف کند با عواقب قانونی روبرو خواهد شد.

در نتیجه، بلاک چین اتریوم برای بازگرداندن وجوه دزدیده شده به سختی شکست خورد (اما همه موافق نبودند)، و در نتیجه شبکه به دو بلاک چین تقسیم شد: اتریوم یا ETH (بلاک چین جدیدتر) و اتریوم کلاسیک یا ETC (بلاک چین اصلی). این بسیار بحث برانگیز بود زیرا بلاک چین ها غیرقابل تغییر و مقاوم در برابر سانسور هستند. این سناریو مشکلات فنی ایجاد کرد و پایه‌های اخلاقی و فلسفی فناوری و همچنین انعطاف‌پذیری رهبری پروژه اتریوم را زیر سوال برد. 

ETH محبوب تر از ETC است و از حمایت Enterprise Ethereum Alliance برخوردار است که بیش از 200 عضو دارد، از جمله غول های مالی مانند JPMorgan و Citigroup. تمایز دیگر این است که زنجیره اتریوم از یک روش اثبات کار (PoW) به یک روش اجماع اثبات سهام (PoS) در حال حرکت است تا شبکه اتریوم را سریع‌تر، کارآمدتر و قادر به مقیاس‌سازی چشمگیر تراکنش‌ها کند.

در نگاهی به گذشته، واضح است که Vitalik Buterin، توسعه دهندگان Etheruem و جامعه جهانی تصمیماتی گرفتند که بقای بلاک چین را در روزهای اولیه آن تضمین کرد. اتریوم از زمان هک DAO به عنوان یک ستون بلاک چین، ارز دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز اهمیت پیدا کرده است.

ثروت سازنده اتریوم آکادمی آفل

ویتالیک بوترین : چرا ارتقاء اتریوم 2 مهم است؟

انتظار می رود اتریوم 2.0 چندین پیشرفت قابل توجه در اکوسیستم موجود از جمله هزینه، سرعت، عملکرد و نگرانی های ماینرها به همراه داشته باشد. Vitalik متوجه شد که نسخه فعلی اتریوم قربانی موفقیت خود شده است، با تقاضای بالا که هزینه های شبکه را به بالاترین حد خود رسانده است، و بخش عمده تراکنش ها را برای کاربر معمولی بسیار گران می کند.

این مطلب را بخوانید   بلاکچین چیست ؟ راهنمای جامع VIP

علاوه بر این، اتریوم بیشتر یک پلتفرم کاربردی مانند اکوسیستم اپلیکیشن اپل است، زیرا چیزهای دیگری نیز وجود دارد که مردم در فضای اتریوم می‌سازند. 

با این حال، توانایی بلاک چین برای رسیدگی به همه تراکنش‌ها، برای پاسخگویی به تقاضا مشکل دارد، بنابراین همه مقیاس‌پذیری و کار اثبات سهام که تیم اتریوم در بخش فناوری انجام می‌دهد بسیار مهم است. در مقایسه با پارادایم اثبات کار قبلی، اثبات سهام امکان تراکنش های سریع تر و کاهش کارمزد را فراهم می کند. رویکرد اثبات سهام به سرمایه‌گذاران اتریوم اجازه می‌دهد تا دارایی‌های خود را در «استخرهای سهام» به اشتراک بگذارند تا در طول زمان پاداش کسب کنند و دارایی‌های خود را افزایش دهند.

ویتالیک بوترین در ماه مه در انجمن فین‌تک مجازی StartmeupHK Festival 2021 اشاره کرد که ساخت اتریوم بیش از آنچه انتظار داشت طول کشیده است. او اظهار داشت که تیم اتریوم تخمین زده است که اثبات سهام یک سال طول می کشد، در حالی که شش سال طول کشید.

ویتالیک بوترین بر اهمیت داشتن “امیدبخش ترین راه حل” اتریوم برای مقیاس پذیری طولانی مدت به عنوان ارتقاء متمایز از بقیه به دلیل خطرات احتمالی تاکید کرد. این ویژگی که مدت ها انتظارش را می کشید، شاردینگ نامیده می شود. Sharding فرآیند پارتیشن بندی افقی یک پایگاه داده برای توزیع بار، کاهش تراکم شبکه و افزایش تراکنش ها در ثانیه است. انتظار می‌رود زنجیره‌های خرده‌ای، ذخیره‌سازی داده‌ها و قابلیت دسترسی اتریوم را افزایش دهند.

از سوی دیگر، تغییر قابل توجه در شبکه جدید نشان دهنده حرکت یک جانبه از برنامه ریزی غیرمتمرکز توسط ماینرها و توسعه دهندگان به Vitalik Buterin و همکارانش است. همچنین انتظارات خریداران از دریافت سود سهام را متناسب با موقعیت مالکیت شبکه آنها تغییر می دهد. در نتیجه، اتر بسیار شبیه به یک امنیت سرمایه گذاری خواهد بود تا پول شبکه غیرمتمرکز.

ویتالیک بوترین در چین آکادمی آفل

ویتالیک بوترین در چین

علیرغم موضع پیچیده و اغلب متناقض دولت چین در مورد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، فناوری بلاک چین و پلتفرم اتریوم به طور فعال توسط مشاغل کوچک و بزرگ در سراسر کشور مورد استفاده قرار می گیرند. شخصیت ویتالیک در این پیشرفت نقشی ایفا می کند، به ویژه با توجه به این که او تنها در چند ماه توانست زبان چینی را با استفاده از یک برنامه روی گوشی خود یاد بگیرد.

در چین، اتریوم در سطوح سازمانی در حال تحقیق و ادغام است. به عنوان مثال، دانشگاه پکن، یک دانشگاه رتبه اول در چین، در حال ایجاد آزمایشگاه اتریوم است که بر روی بهبود پروتکل و موارد استفاده از برنامه در زنجیره تامین و بازارهای انرژی چین کار خواهد کرد. ضرابخانه سلطنتی چین، یکی از واحدهای زیرمجموعه چاپ و ضرب اسکناس چین، در حال آزمایش با استاندارد توکن ERC-20 اتریوم و قراردادهای هوشمند برای دیجیتالی کردن یوان چین است. همچنین شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های متعددی وجود دارند که برخی از آنها اعضای بنیان‌گذار Enterprise Ethereum Alliance هستند که منابع خود را بر روی تحقیق و اجرای جنبه‌های مختلف پلتفرم اتریوم متمرکز می‌کنند.

در ماه مه 2016، 11 بورس کالا، بورس اوراق بهادار و مبادلات دارایی مالی یک اتحاد ChinaLedger ایجاد کردند. هدف ایجاد یک پروتکل بلاک چین منبع باز است که توسعه دهندگان می توانند در آینده بیشتر بر اساس آن بسازند که با الزامات نظارتی نسبتاً منحصر به فرد چین مطابقت داشته باشد. کمیسیون اینترنت انجمن اوراق بهادار چین به عنوان مشاور عمل می کند و اعضای برجسته جامعه بلاک چین، از جمله ویتالیک ویتالیک بوترین، به عنوان مشاور عمل می کنند.

علاوه بر این، Vitalik همچنین یک شریک عمومی در Fenbushi Venture Capital، اولین و برجسته‌ترین شرکت سرمایه‌گذاری مستقر در چین است که منحصراً در شرکت‌های دارای بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند.

ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین در روسیه

مفهوم اساسی ارزهای دیجیتال – ماهیت غیرمتمرکز و غیرقابل کنترل آنها – تا حدودی سرکش و ضد استقرار است، که به نظر می رسد برعکس آنچه روسیه مطرح می کند، ویتالیک بوترین را به فردی فوق العاده برجسته و مورد توجه در روسیه تبدیل می کند.

در آگوست 2017، بیش از 5000 نفر در مرکز نوآوری Skolkovo در مسکو برای سخنرانی ویتالیک گرد هم آمدند. وی خاطرنشان کرد که روسیه در کنار انگلستان و سنگاپور در میان سه کشور برتر در زمینه تحقیق و آزمایش فناوری‌های بلاک چین قرار دارد. علاوه بر این، مسکو دارای یکی از خوشه‌های عظیم گره‌ها در کل شبکه اتریوم است.

ویتالیک همچنین اشاره کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از بلاک چین آگاه است، و گفت که این بدان معنی است که هیاهوی پیرامون این فناوری در اوج خود است. ویتالیک بوترین در این سفر با پوتین دیدار کرد که برخی رسانه ها این دیدار را یکی از شروط ویتالیک برای این سفر عنوان کردند. ویتالیک بوترین در این دیدار فرصت های استفاده از فناوری هایی را که در روسیه توسعه داده است، تشریح کرد و رئیس جمهور نیز از این ایده حمایت کرده است. 

این مطلب را بخوانید   چه تفاوتی بین بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر وجود دارد؟

در اکتبر 2017، بزرگترین بانک دولتی روسیه Sberbank اعلام کرد که به Enterprise Ethereum Alliance پیوست. پیش از آن، تنها شرکت روسی در این اتحاد QIWI بود – یک ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیکی. پیش از این، Sberbank گزارش داده بود که با تنظیم‌کننده‌ها، وزیر اقتصاد، سایر بانک‌های روسیه و اتاق بازرگانی بین‌المللی روسیه همکاری کرده و آزمایش اعتبار اسنادی «هوشمند» و ضمانت‌نامه را تکمیل کرده است.

ویتالیک بوترین در طول سفر خود به روسیه در آگوست 2017، با ولادیسلاو مارتینوف، مدیر عامل Yota Services، یک شرکت ارتباطات سیار و دستگاه های اتصال مستقر در روسیه، قراردادی را نیز منعقد کرده است. این قرارداد مستلزم ایجاد یک نهاد جدید – اتریوم روسیه – است که آموزش، رویدادها و بررسی معماری را برای بانک توسعه دولتی روسیه Vneshtorgbank یا بانک VTB ارائه می‌کند. علاوه بر این، بانک VTB یک مرکز جدید برای تحقیقات بلاک چین در دانشگاه ملی علم و فناوری (MISiS) تامین مالی کرد که اتریوم روسیه نیز از آن پشتیبانی خواهد کرد. هدف مرکز جدید ارائه راهکارهایی برای خدمات دولتی، همکاری با نهادهای دولتی و شرکتی بود.

تلاش ها و جوایز بشردوستانه ویتالیک بوترین

در 12 مه 2021، ویتالیک ویتالیک بوترین به دلیل اهدای 1.2 میلیارد دلاری به صندوق امداد کووید-19 هند و بستن بند سکه‌های میم سگ (که در کیف پول عمومی Etherscan او هدیه داده شده بود) مورد ستایش قرار گرفت. این توکن ها شامل Akita Inu (AKITA)، Shiba Inu (SHIB) و Dogelon Mars (ELON) بودند. مهم ترین پرداخت، 13292 ETH، به Givewell، یک سرویس ارزیابی خیریه غیرانتفاعی ارسال شد. بنیاد Methuselah که بر روی طولانی‌تر کردن عمر مردم تمرکز دارد، 1000 ETH و 430 میلیارد توکن ELON دریافت کرد. او 1050 ETH به مؤسسه تحقیقاتی هوش ماشینی اهدا کرد که به اطمینان از اینکه هوش مصنوعی تأثیر خوبی بر جامعه دارد اختصاص داده شده است.

ویتالیک بوترین در سال 2014 جایزه Thiel Fellowship را دریافت کرد تا پروژه های علمی و فنی نوآورانه خود را زنده کند. او همچنین برنده جایزه شبکه جهانی فناوری (WTN) برای نرم افزار IT در سال 2014 با شکست مارک زاکربرگ از فیس بوک شده است. او همچنین به فهرست Fortune 40 under 40 و Forbes 30 under 30 list راه یافت. در سال 2018، دانشگاه بازل به ویتالیک بوترین مدرک افتخاری اعطا کرد. در Dies Academicus – جشن سالانه تاسیس دانشگاه – او توسط دانشکده بازرگانی و اقتصاد موسسه به دلیل کارش در توسعه بلاک چین مورد تقدیر قرار گرفت. 

ثروت ویتالیک بوترین آکادمی آفل

برنامه های ویتالیک بوترین برای آینده

ویتالیک بوترین انتظار دارد که اتریوم در ده سال آینده “بر متاورس” حکومت کند. متاورس ایده ای برای یک دنیای مجازی گسترده است که در آن افراد می توانند با یکدیگر و با اشیاء دیجیتالی به عنوان آواتار تعامل داشته باشند.

به گفته وی، اتریوم به طور شگفت انگیزی به عنوان بخشی اساسی از متاورس قرار گرفته است زیرا اینترنت به علاوه حالت اشتراکی به اشیا اجازه می دهد بین پلتفرم ها جریان داشته باشند. به طور کلی، او معتقد است که اکوسیستم Ethereum Name Service (ENS) یک نام کاربری وب 3.0 برای همه آدرس‌های بیت‌کوین و وب‌سایت‌های غیرمتمرکز شما و همچنین مفهوم کاربران و آیتم‌هایی که هویت‌های بین پلتفرمی دارند، یک برنامه واضح است که مردم از آن استفاده نمی‌کنند. نمی فهمم، اما ENS این راه حل ها را ارائه می دهد.

ویتالیک بوترین بیشتر از همه در مورد Zero-Knowledge Interactive Argument of Knowledge یا zk-SNARKS، یک مدرک رمزنگاری که به یکی از طرفین اجازه می‌دهد تا بدون افشای اطلاعات مشخص کند، علاقه‌مند است. اساساً نیاز به تعامل بین اثبات کننده و تأیید کننده را از بین می برد.

او همچنین معتقد است که zk-SNARK ها گسترده ترین فناوری حفظ حریم خصوصی در 30 سال آینده خواهند بود. ویتالیک بوترین فکر می کند که این یک “انقلاب بزرگ” خواهد بود زیرا در طول 10-20 سال آینده به جریان اصلی گسترش می یابد.

اتریوم یک ارز رمزنگاری بلند مدت و عملکرد محور است که به موفقیت مالی غیرمتمرکز یا DeFi در آینده کمک می کند. با این حال، بسیاری از مردم قبل از اقدام منتظر تصویب قوانین رسمی هستند.

در حالی که سرمایه گذاران طولانی مدت ارزهای دیجیتال از چشم انداز مقرراتی که انعطاف پذیری موجود بازار را محدود می کند ابراز تاسف می کنند، سرمایه گذاران و شرکت های بزرگ اجرای نهایی چنین قوانینی را منبعی از ثبات می دانند که ممکن است منجر به پذیرش گسترده شود. هنگامی که بازارها تنظیم می شوند، برای افراد عادی ایمن تر می شوند و اتریوم با طیف گسترده ای از برنامه ها و برنامه های غیرمتمرکز خود می تواند “عادی” شود.

امتیاز دهی !

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
آموزش پنکیک سواپ

راهنما و آموزش صرافی پنکیک سواپ + ویدیو

آنچه در این مقاله میخوانید راهنما و آموزش صرافی پنکیک سواپ معرفی صرافی پنکیک سواپ ویژگی های صرافی پنکیک سواپ…

بیشتر بخوانید
بهترین ارز دیجیتال برای استخراج

معرفی بهترین ارز دیجیتال برای استخراج

آنچه در این مقاله میخوانید استخراج ارز دیجیتال چگونه است؟ آشنایی با بهترین ارز دیجیتال برای استخراج (اتریوم کلاسیک) بهترین…

بیشتر بخوانید
اینده بیت کوین در سال 2023: رهنمودها و پیش‌بینی‌ها

آینده بیت کوین در سال 2023: رهنمودها و پیش‌بینی‌ها

آنچه در این مقاله میخوانید مقدمه بررسی کوتاهی از بیت کوین تاریخچه بیت کوین فناوری بلاکچین و نقش آن در…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.