ساتوشی ناکاموتو کیست ؟ اطلاعاتی کامل از خالق بیت‌کوین

ساتوشی ناکاموتو کیست آکادمی آفل

فهرست مطالب

بلاک چین بیت کوین که توسط ساتوشی ناکاموتو اختراع شد، در سال 2009 راه اندازی شد. تا به امروز، هیچ اتفاق نظری در مورد اینکه ساتوشی ناکاموتوی واقعی کیست وجود ندارد. در حالی که در یک پروفایل آنلاین ادعا می‌کنند یک مرد ژاپنی هستند، بسیاری بر این باورند که «ساتوشی ناکاموتو» یک نام مستعار است – نه نام واقعی سازنده بیت‌کوین. برخی معتقدند ساتوشی کار یک نابغه منفرد است. برخی دیگر بر این باورند که ساتوشی گروهی از افراد درخشان و مخفی بود. ساتوشی در سال 2011 تا حد زیادی شرکت در بحث و توسعه بیت کوین را متوقف کرد. آیا ما هرگز خواهیم فهمید که ساتوشی ناکاموتو کیست؟

ساتوشی ناکاموتو کیست؟

اولین بیت کوین ( BTC ) در 3 ژانویه 2009 توسط شخصی به نام “ساتوشی ناکاموتو” استخراج شد. در حال حاضر، ساتوشی ناکاموتو به عنوان نام مستعار شخص یا گروهی از افرادی که بیت کوین را ایجاد کرده اند شناخته می شود – شخصیت یا چهره های نامرئی که آفرینش فناوری آنها بر جهان تأثیر گذاشته است.

ساتوشی ناکاموتو مدت ها قبل از رونق بیت کوین در میان علاقه مندان به رمزنگاری مانند دانشمندان کامپیوتر و هکرها نامی آشنا بود. سال‌ها قبل شخصی در تابلوهای پیام آنلاین پست کرده بود و با توسعه‌دهندگان دیگر از طریق ایمیل با همین نام مکاتبه کرده بود. اگرچه تایید نشده است، اما به طور گسترده گمان می رود که شخص (یا افرادی) پشت نام مستعار نیز پشت این ارتباطات بوده است.

ماه‌ها قبل از استخراج اولین بیت‌کوین، ساتوشی ناکاموتو مقاله‌ای سفید در فهرست پستی رمزنگاری با عنوان « بیت‌کوین: سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا » منتشر کرده بود. این مقاله که در 31 اکتبر 2008  منتشر شد، یک پروتکل غیرمتمرکز همتا به همتا را تشریح کرد که از نظر رمزنگاری ایمن بود.

در کاغذ سفید، ناکاموتو آن را به عنوان یک «نسخه کاملاً همتا به همتا از پول نقد الکترونیکی» توصیف کرد که «به پرداخت‌های آنلاین اجازه می‌دهد مستقیماً از یک طرف به طرف دیگر بدون مراجعه به مؤسسه مالی یا هیچ واسطه‌ای ارسال شود».

این مقاله به بررسی آنچه درباره بنیانگذار بیت کوین، کسانی که ادعا کرده اند ساتوشی ناکاموتو هستند، می پردازد، اینکه آیا نیک سابو ساتوشی ناکاموتو است یا خیر و اسرار و حقیقت پشت خالق بیت کوین.

خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو آکادمی آفل
خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو

چرا بیت کوین ایجاد شد؟

اگرچه ناکاموتو یک چهره مرموز باقی می ماند، اما هدف او برای ایجاد ارز دیجیتال به خودی خود هرگز یک راز نبود. به بیان ساده، او آن را ایجاد کرد تا کنترل مالی را از نخبگان مالی پس بگیرد و به مردم عادی فرصتی داد تا در یک سیستم مالی غیرمتمرکز شرکت کنند. 

بیت کوین منبع باز باقی می ماند، به این معنی که هیچ کس قدرت مالکیت یا کنترل کامل آن را ندارد. طراحی آن عمومی است و برای همه آزاد است. 

بیت کوین پاسخی به بحران بزرگ مالی بود که نشان داد حتی بزرگ‌ترین بانک‌های جهان نیز می‌توانند شکست بخورند. شکنندگی سیستم مالی مدرن را برجسته کرد و خواستار تمرکززدایی از مبادلات مالی شد. به این ترتیب، ارز دیجیتال متولد شد و بیت کوین یکی از اولین گزینه های خارج از سیستم مالی سنتی برای مشارکت عمومی در تراکنش های مالی بدون واسطه بود. 

بلاک چین به این معناست که چگونه ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین اعتماد کاربران را ایجاد می کند و امنیت را تضمین می کند، زیرا این یک دفتر کل مبتنی بر شبکه است که همه شرکت کنندگان می توانند به آن دسترسی داشته باشند. “بلاک پیدایش” بیت کوین در 3 ژانویه 2009 توسط ساتوشی ناکاموتو استخراج شد و به طور رسمی زنجیره بلوکی را راه اندازی کرد. بلوک پیدایش اولین بلوک یک ارز دیجیتال است که استخراج می شود و به عنوان پایه و اساس بلاک چین عمل می کند.

بیت کوین در چند ماه اول وجود خود ارزشی معادل پولی نداشت. ماینرها، افرادی که از رایانه های خود برای حل مسائل پیچیده ریاضی برای کشف یا استخراج بیت کوین جدید استفاده می کردند، این کار را فقط برای تازگی انجام می دادند.

ماینرها همچنین به تأیید اعتبار و صحت تراکنش های بیت کوین کمک کردند. پرداخت واقعی بیت کوین دریافتی توسط ماینرها اساساً پاداشی برای حسابرسی و پردازش داده های بسیار رمزگذاری شده است که بخشی از هر تراکنش است. این تضمین می کند که هر بیت کوین به درستی محاسبه می شود و نمی توان بیش از یک بار خرج کرد.

اولین تراکنش در دنیای واقعی در 22 می 2010 اتفاق افتاد، زمانی که مردی از فلوریدا موافقت کرد که دو پیتزای 25 دلاری را با 10000 بیت کوین مبادله کند و بدین ترتیب روز 22 می را ” روز پیتزا بیت کوین ” نامید. این اولین تراکنش اقتصادی برای ارزهای دیجیتال بود. در آن زمان، بیت کوین به ازای هر پنی چهار بیت کوین ارزش داشت. از آن زمان، ارزش آن به طور تصاعدی چند برابر شده است.

ساتوشی ناکاموتو چرا بیت کوین را خلق کرد آکادمی آفل
ساتوشی ناکاموتو چرا بیت کوین را خلق کرد؟

ریشه های ساتوشی ناکاموتو

بیت کوین پس از بحران وام مسکن در سال 2008 متولد شد، جایی که نقدینگی در بازارهای مالی جهانی به طور قابل توجهی تحت تأثیر سقوط بازار مسکن قرار گرفت. این بحران الهام‌بخش ایجاد بیت‌کوین، یک شکل کاملاً کاربردی از ارز دیجیتال مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع‌شده (DLT) به نام بلاک چین بود. 

کاغذ سفید ناکاموتو پایه‌ای را برای اشکال آینده سیستم‌های رمزنگاری امن که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ضد دستکاری، شفاف و مقاوم در برابر سانسور باشند، ایجاد کرد. هدف این سیستم این بود که به افراد اجازه دهد تا از طریق یک سیستم مالی غیرمتمرکز قدرت مالی خود را به دست آورند.

این مطلب را بخوانید   ارز دیجیتال ترون چیست و چگونه کار می کند؟

ایده تمرکززدایی نیاز به واسطه‌هایی مانند شرکت‌ها، سیستم‌های مالی یا دولت‌ها را برای مشارکت در مبادلات ارز دیجیتال از بین برد. تراکنش ها ایمن بوده و از طریق بلاک چین ردیابی می شوند. تفاوت بلاک چین در این بود که برای همه شرکت کنندگان قابل مشاهده بود و به طور ایمن در کل شبکه توزیع می شد.

هویت های احتمالی ساتوشی ناکاموتو

سه سال پس از انتشار مقاله سفید خود در مورد بیت کوین و استخراج بلوک پیدایش، ناکاموتو از صحنه ارزهای دیجیتال خارج شد. 

او در 23 آوریل 2011 ایمیلی به توسعه دهنده بیت کوین دیگری ارسال کرد و گفت که “به چیزهای دیگری رفته است” و آینده این ارز دیجیتال “در دستان خوبی است”. از آن زمان، هیچ ارتباطی از آدرس های ایمیل قبلی ناکاموتو وجود نداشته است. 

در طول تاریخ طولانی بیت کوین، هیچ چیز بحث برانگیزتر از هویت بنیانگذار آن نبوده است. گمانه زنی های متعددی پیرامون هویت ناکاموتو وجود دارد. برخی افراد ادعا کردند که ناکاموتو نام مستعار گروهی از رمزنگاران است، نه فقط یک نفر. با این حال دیگران حدس می زدند که او ممکن است بریتانیایی، یکی از اعضای یاکوزا، یک پولشویی یا زنی باشد که به شکل یک مرد ظاهر شده است.

در طول سال‌ها، چند نفر مظنون شده‌اند که پشت این نام مستعار هستند:

هویت احتمالی ساتوشی ناکاموتو آکادمی آفل
هویت احتمالی ساتوشی ناکاموتو

دوریان ناکاموتو کیست؟

در سال ۲۰۱۴، لیا مک‌گراث گودمن ، روزنامه‌نگار نیوزویک مقاله‌ای با عنوان « چهره پشت بیت‌کوین » منتشر کرد. گودمن در یکی از برجسته‌ترین تلاش‌ها برای فاش کردن هویت ناکاموتو، دوریان ناکاموتو را خالق گریزان بیت‌کوین معرفی کرد. 

گودمن شباهت‌های بین این دو ناکاموتو را از جمله مهارت‌های ریاضی، خلق و خو، تبار ژاپنی و تمایلات سیاسی ذکر کرد. دوریان پرنتیس ساتوشی ناکاموتو، در آن زمان 64 ساله، در تمپل، کالیفرنیا زندگی می کرد که گودمن به او رسید. به گفته گودمن، دوریان قبلا روی مهندسی کامپیوتر و پروژه های دفاع طبقه بندی شده کار کرده بود. 

با این حال، دوریان ناکاموتو بعدا هرگونه دخالت در بیت کوین را رد کرد . او هرگونه نقل قول منتشر شده را به عنوان یک تفسیر نادرست از جانب خبرنگار رد کرد. ناکاموتو مدعی شد که نقل قول او از متن خارج شده است و او در زمان مصاحبه به جای بیت کوین در مورد مهندسی صحبت کرده است.

بعداً، ساتوشی ناکاموتو در یک فروم آنلاین بیت کوین تأیید کرد که آنها دوریان ناکاموتو نیستند – به شایعات پایان داد.

مقاله نیوزویک بحثی را در مورد حریم خصوصی دوریان ناکاموتو برانگیخت، که جامعه رمزارزها احساس کردند وقتی نیوزویک عکسی از خانه او در لس آنجلس منتشر کرد، نقض شده است. 

در نتیجه، جامعه کریپتو بیش از 100 بیت کوین را از طرف دوریان ناکاموتو جمع آوری کرد تا قدردانی و حمایت خود را در مورد مصائب او اعلام کند. دوریان بعداً در سال 2014 در یک ویدیوی YouTube ظاهر شد و از جامعه تشکر کرد و گفت که می‌خواهد حساب بیت‌کوین خود را «سال‌های بسیار زیادی» حفظ کند. اگرچه از آن زمان این ویدیو از حساب اصلی حذف شده است، کپی هایی از آن هنوز به صورت آنلاین وجود دارد.

دوریان ناکاموتو کیست آکادمی آفل
دوریان ناکاموتو

کریگ رایت کیست؟

در حالی که دوریان ناکاموتو بودن ساتوشی ناکاموتو را انکار کرد، کریگ رایت، دانشمند کامپیوتر استرالیایی، ادعا کرد که او مردی است که در پشت این نام مستعار قرار دارد. 

رایت در سال 2016 پس از انتشار نمایه ای از وی توسط مجله رایت در دسامبر 2015، این هویت را ادعا کرد. این مقاله با عنوان “آیا خالق بیت کوین این نابغه ناشناخته استرالیایی است؟” و بر اساس اسناد فاش شده به رایت بود. 

این شواهد شامل مقاله ای در مورد ارزهای دیجیتال بود که ظاهراً چند ماه قبل از انتشار کاغذ سفید بدنام بیت کوین در وبلاگ رایت منتشر شد. ایمیل‌های فاش شده و مکاتبات مربوط به «دفتر کل توزیع‌شده P2P» و همچنین رونوشت‌هایی از مقامات مالیاتی و وکلا حاوی اظهارات رایت در مورد مشارکت او در ایجاد بیت‌کوین نیز منتشر شد. 

اما شواهدی به دست آمد که خلاف آن را ثابت می کرد. ورودی‌های وبلاگ، و همچنین کلیدهای رمزگذاری عمومی فرضی مرتبط با ناکاموتو، دارای تاریخ قبلی بودند. 

یک شناسه اصلی در بلاک چین «کلید رمزگذاری عمومی» است – نیمی از سیستم دو کلیدی که دارندگان کریپتو برای انجام تراکنش های رمزگذاری شده به آن نیاز دارند. در مورد رایت، به نظر می‌رسید که هم کلیدهای عمومی ناکاموتو و هم ورودی‌های وبلاگ قدیمی بودند – این ادعاهای او را بسیار مشکوک‌تر می‌کرد.

رایت بعداً ادعای خود را پس گرفت و مقاله خود را تحت عنوان “آیا خالق بیت کوین این نابغه ناشناخته استرالیایی است؟” احتمالا نه.” این نشریه شواهد ظاهراً جعلی را که رایت برای حمایت از ادعای خود منتشر کرد، دلیل محکومیت آنها ذکر کرد.

به دنبال سوء ظن از سوی جامعه رمزارز، رایت در نهایت از این ادعا عقب نشینی کرد. 

کریگ رایت کیست آکادمی آفل
کریگ رایت

نیک سابو کیست؟

نیک سابو، متخصص رمزارز نیز یکی از “ساتوشی های مشکوک” رسانه ها بود. در سال 2015، نیویورک تایمز مقاله ای با عنوان «رمزگشایی معمای ساتوشی ناکاموتو و تولد بیت کوین» منتشر کرد.

مقایسه بین او و ناکاموتوی مرموز به دلیل شباهت در نوشتن و مشغله های فکری و همچنین سهم قابل توجه سابو در توسعه بیت کوین انجام شد. 

نیک سابو یک مهندس کامپیوتر حرفه ای است. او همچنین رمزنگار و محقق حقوقی است و آثاری منتشر کرده است که به طور مماس با مشغله‌های فکری ساتوشی ناکاموتو در زمان‌های خاصی مرتبط بودند. مثلا:

  • سابو مفهوم قراردادهای هوشمند را در مقاله ای با عنوان “قراردادهای هوشمند: بلوک های سازنده برای بازارهای دیجیتال” در سال 1996 پیشگام کرد. سابو در سال 2008 مفهوم “Bit Gold” را مطرح کرد که همچنین شکل غیرمتمرکز ارز و پیشروی بیت کوین بود. سابو همچنین قبلا برای DigiCash، یک سیستم پرداخت دیجیتال که از رمزنگاری استفاده می‌کرد، کار می‌کرد.
  • ناکاموتو و سابو هر دو به کارل منگر اقتصاددان در ارتباطات خود اشاره می کنند. 
این مطلب را بخوانید   آشنایی و آموزش متاتریدر 5 برای ویندوز

در کتاب خود “بیت کوین: آینده پول؟” دومینیک فریزبی، نویسنده، متقاعد شده بود که ساتوشی ناکاموتو و نیک سابو همان شخص هستند و استدلال هایی برای حمایت از فرضیه خود ارائه کرد. سابو، با این حال، اتهامات مربوط به هویت مخفی فرضی خود را رد کرد. 

نیک سابو کیست اکادمی آفل
نیک سابو

هال فینی کیست؟

هال فینی حتی قبل از رونق بیت کوین، یک دانشمند کامپیوتر، رمزگذار و علاقه مندان به رمزنگاری بود. او پس از پنج سال مبارزه با اسکلروز جانبی آمیوتروفیک یا ALS در سال 2014 در سن 58 سالگی درگذشت.

به غیر از خود ناکاموتو، فینی اولین فردی بود که بر روی اشکال زدایی و بهبود کد منبع باز بیت کوین کار کرد. او همچنین اولین تراکنش بیت کوین را در سال 2009 از ساتوشی ناکاموتو دریافت کرد.

او همچنین با مهندس دوریان ساتوشی ناکاموتو مستقر در لس‌آنجلس همسایه بود، واقعیتی که اندی گرینبرگ، روزنامه‌نگار فوربس آن را اگر نگوییم مشکوک، جالب می‌دانست. گرینبرگ نمونه های نوشتاری را از هال فینی و ساتوشی ناکاموتو به یک سرویس مشاوره تحلیل نوشتاری برد. 

به دلیل شباهت‌هایی که در سبک نوشتاری آنها وجود داشت، گرینبرگ در ابتدا حدس زد که فینی حداقل ممکن است ارواح نویس ناکاموتو باشد. او همچنین این ایده را مطرح کرد که فینی ممکن است از دوریان ناکاموتو به عنوان «جلو» برای پنهان کردن هویت خود استفاده کرده باشد.

با این حال، فینی چنین ادعاهایی را رد کرد و شواهدی ارائه کرد که ثابت کند او ساتوشی ناکاموتو نیست. فینی پس از ملاقات با گرینبرگ، ایمیل هایی را که او و ناکاموتو در طول سال ها رد و بدل کرده بودند و همچنین تاریخچه کیف پول بیت کوین خود را ارائه کرد. 

مشاور نویسندگی نیز به این نتیجه رسید که ایمیل‌های ادعایی ناکاموتو به فینی با دیگر نوشته‌های منتشر شده ناکاموتو مطابقت دارد و ادعای فینی مبنی بر اینکه او ناکاموتو نبوده است را تقویت می‌کند.

هال فینی کیست آکادمی آفل
هال فینی

چرا ساتوشی ناکاموتو اهمیت دارد؟

شخصیت «ساتوشی ناکاموتو» مهم است، چه او یک فرد باشد یا یک گروه – نه به دلیل هویت (یا فقدان آن) – بلکه به دلیل مشارکت او در بزرگترین اختراع تکنولوژیکی تمام دوران. ناکاموتو راه را برای تکامل و توسعه ارزهای دیجیتال برای پاسخ به بحران سال 2008 هموار کرد و یک سیستم ارز جایگزین ایجاد کرد.

البته، علیرغم تلاش‌ها برای ایمن کردن رمزارزها، به خطر انداختن ارزهای دیجیتال همچنان یک احتمال واقعی است. با این حال، این ریسک چیزی است که حتی مدل‌های سنتی‌تر مالی به طور مرتب با آن مواجه هستند. 

تفاوتی که ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین نشان می دهند، مفهوم عدم تمرکز و برابری است. یک دفتر کل عمومی توزیع شده از طریق بلاک چین به طور موثر تراکنش های بیت کوین را ثبت، تأیید و تأیید می کند و در عین حال آنها را از طریق رمزنگاری ایمن می کند. 

از زمان شروع آن در سال 2009، هیچ هکری موفق به نفوذ به آن نشده است. بیت کوین نیز سال ها پس از معرفی توسط ناکاموتو همچنان مرتبط باقی می ماند. شرکت های بزرگ و سرمایه گذاران به طور فزاینده ای از ارزش و پتانسیل آن آگاه می شوند. به همین ترتیب، حتی مشاغل شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان پرداخت کرده اند. بازار کریپتو نیز به طور تصاعدی رشد کرده است زیرا افراد بیشتری به استخراج و تجارت بیت کوین علاقه مند شده اند. 

علاوه بر این، ایجاد ناکاموتو نشان دهنده نوآوری و اختلال است. این یک یادآوری قدرتمند بود (و هنوز هم هست) که برای بقای همه چیز باید به بهبود ادامه دهد. در صنعتی که به دلیل مقاومتش در برابر فناوری بدنام است، ارزهای رمزپایه تکانی به دنیای مالی وارد کرد و اوضاع را به سمت بهتر شدن تکان داد. 

Crypto راه را برای شکل‌های مختلف ارزهای دیجیتال و سیستم‌های پرداخت همتا به همتا برای تکامل و ادغام در جامعه مدرن هموار کرد. نوآوری هایی مانند ارزهای دیجیتال با ارائه روش های جایگزین پرداخت و سرمایه گذاری به نفع مصرف کنندگان است. 

موسسات مالی به همین ترتیب با اتخاذ رویکردهای مشتری محور و نوآورانه تر برای تامین مالی به چالش پاسخ می دهند. 

شغل-ساتوشی-ناکاموتو اکادمی آفل
اهمیت ساتوشی ناکاموتو

ساتوشی ناکاموتو، حقایق و اسرار

علی‌رغم تلاش‌های رسانه‌ها برای بررسی و افشای هویت ساتوشی ناکاموتو، او همچنان یک چهره مرموز است که شخصیت واقعی‌اش ناشناخته است.

با این حال، ممکن است جالب باشد که به اطلاعاتی که در مورد ناکاموتو می دانیم، چه از سوابق عمومی و چه از جابجایی ماهرانه نگاه کنیم بیایید شیرجه بزنیم.

ساتوشی ناکاموتو یک نابغه برنامه نویسی است

علی‌رغم تلاش‌های رسانه‌ها برای بررسی و افشای هویت ساتوشی ناکاموتو، او همچنان یک چهره مرموز است که شخصیت واقعی‌اش ناشناخته است.

با این حال، ممکن است جالب باشد که به اطلاعاتی که در مورد ناکاموتو می دانیم، چه از سوابق عمومی و چه از جابجایی ماهرانه نگاه کنیم. بیایید شیرجه بزنیم

ساتوشی ناکاموتو یک نابغه برنامه نویسی است

نیویورکر از ناکاموتو به عنوان یک «کدنویس کامپیوتری با استعداد ماقبل طبیعی» یاد می کند که بیت کوین را با «سی و یک هزار خط کد» ایجاد کرده است. برای افراد ناآشنا، دلیل ایمن، ایمن و قابل اعتماد بودن این پلت فرم به لطف کد تقریباً کامل ناکاموتو است. هیچ اشتباهی ندارد. تا حدی به همین دلیل است که از زمان ایجاد آن هک نشده است. 

در مقاله‌ای در سال ۲۰۱۱ با عنوان ارز رمزنگاری شده: ((بیت‌کوین و مخترع اسرارآمیز آن))، نیویورکر گزارش داد که چگونه محقق معروف و با تجربه امنیت اینترنتی دان کامینسکی تلاش کرد تا کد بیت‌کوین را بشکند – و شکست خورد. 

برای قدردانی همه، کامینسکی یک کدنویس معمولی نبود. او در میان هکرها مشهور است زیرا در سال 2008 یک نقص بزرگ در اینترنت کشف کرد. او به وزارت امنیت داخلی و مدیران مایکروسافت و سیسکو هشدار داد تا فوراً به این مشکل رسیدگی کنند. بدون کشف او، هر کدنویس ماهری می توانست اینترنت را خاموش کند یا هر وب سایتی را تحت کنترل خود درآورد. 

این مطلب را بخوانید   ارز دیجیتال ریپل چیست ؟

همانطور که گفته شد، کامینسکی از پیدا کردن احتمالی نقص های مرگبار مشابه در بیت کوین هیجان زده بود. او آن را یک “هدف آسان” می دانست، چیزی که ممکن است به راحتی به خطر بیفتد. با این حال، چیزی که او با آن مواجه شد کد تقریباً کامل ساتوشی بود که بعداً متوجه شد که غیرقابل نفوذ است.

ساتوشی ناکاموتو به زبان انگلیسی بریتانیایی مسلط است

کد ناکاموتو و کاغذ سفید روی بیت کوین نشان می دهد که کدنویس بدنام به زبان انگلیسی، به ویژه انگلیسی بریتانیایی مسلط است. تا حدی به همین دلیل است که برخی از مردم بر این باورند که ناکاموتو علیرغم ادعای ژاپنی بودنش ممکن است بریتانیایی باشد. 

همانطور که در برخی از مکاتبات ایمیلی آنها مشهود است، او همچنین از استفاده بریتانیایی در ایمیل‌ها برای کدنویس‌های همکار مانند فینی استفاده می‌کند. برنامه نویس جان مک آفی ادعا می کند که می داند ساتوشی کیست، به دلیل تجزیه و تحلیل زبان شناختی مقاله ناکاموتو.

ساتوشی ناکاموتو ممکن است بیش از یک نفر باشد

همچنین ادعاهایی وجود دارد که ناکاموتو ممکن است فقط یک نفر نباشد. در عوض، آنها ممکن است گروهی از افرادی باشند که روی تکمیل و ایجاد کد پشت بیت کوین کار کرده اند. بیت کوین به دلیل کد برجسته خود، در کنار سایر ارزهای دیجیتال به رشد خود ادامه می دهد.

برخی از افراد، مانند توسعه دهنده بیت کوین Laszlo Hanyecz، بر این باورند که سطح کدگذاری که بیت کوین در آن ایجاد شده است به بیش از یک نفر نیاز دارد. به گفته وی، به احتمال زیاد توسط تیمی از کدنویسان ایجاد شده است. 

هیچ کس مطمئن نیست که ساتوشی مرد است یا زن

همانطور که می دانیم، کل چیز “ساتوشی” می تواند پرده ای برای پنهان کردن هویت یک نابغه زن باشد. ساتوشی ناکاموتو ادعا می کند که در آوریل 1975 به دنیا آمده است.

همانطور که هیچ کس از ژاپنی بودن ساتوشی مطمئن نیست، مردم این نظریه را مطرح می کنند که او نیز می تواند یک زن باشد. همچنین، بسیاری در مورد دارایی خالص ساتوشی ناکاموتو کنجکاو هستند. بدون شک، چه ساتوشی مرد باشد یا زن، فرد میلیاردر است.

در صنعت تحت سلطه مردانه مانند فناوری، دور از ذهن نیست که یک زن از نام مردانه استفاده کند تا در بین همسالان خود جایگاهی برابر داشته باشد. از لحاظ تاریخی، نویسندگان زن از نام مستعار مردانه در تلاش برای نفوذ در صحنه ادبی و کسب احترامی که به طور سنتی برای نویسندگان مرد قائل می‌شود، استفاده کرده‌اند. 

اگر ساتوشی از ترفند مشابهی استفاده می کرد چه می شد؟ هیچ کس نمی تواند با اطمینان بگوید، اما این ایده برای بسیاری از زنان در حال توسعه یک فکر توانمند بوده است. کارولین مالونی، نماینده کنگره نیویورک ، شعار «ساتوشی زن است» را در رویدادی برای زنان در بلاک چین رایج کرد.

حقایق ساتوشی ناکاموتو اکادمی آفل
حقایق ساتوشی ناکاموتو

آینده بیت کوین

بیت کوین از زمان ایجاد خود، گذشته ای تاریخی داشته است، و نه بدون رسوایی. بیت کوین که در ابتدا برای جایگزینی غیرمتمرکز و بدون مرز برای ارز فیات طراحی شده بود، به آرامی تا حدودی متمرکز شده است. به عنوان مثال، بانک‌ها و مؤسسات مالی بزرگ شروع به افتتاح میزهای معاملات ارزهای دیجیتال و خدمات نگهبانی برای کریپتو کرده‌اند. 

برخی این را “مصالحه” می نامند، انحراف از دیدگاه اصلی ناکاموتو از یک پلت فرم انقلابی که از موسسات مالی اجتناب می کند.

با این حال، با ظهور «نهنگ‌های بیت‌کوین» که مالک بیشتر بیت‌کوین هستند، گفته می‌شود که این ارز دیجیتال دوباره تحت کنترل تعداد کمی از نخبگان قرار گرفته است. این سرمایه گذاران بزرگ قیمت بیت کوین را در بازارها کنترل می کنند و بودجه لازم برای راه اندازی مزارع استخراج بیت کوین را دارند. در نتیجه، هر چه تعداد ماینرها بیشتر باشد، استخراج دشوارتر می شود (زیرا مسائل ریاضی پیچیده تر می شوند).

خبر خوب این است که به نظر نمی رسد ساخته ناکاموتو به این زودی ها به جایی برسد. این راه را برای ایجاد بیش از 11000 شکل مختلف ارز دیجیتال هموار کرده است و به رشد ارزش خود ادامه می دهد. 

اگر پیشرفت‌های تکنولوژیکی مناسب وجود داشته باشد، این احتمال واقعی است که مردم در معاملات روزمره بیشتری بیت کوین را در آغوش بگیرند. بسیاری از سازمان ها بر این باورند که بیت کوین ممکن است به زودی به “ارز منتخب” در صحنه تجارت جهانی تبدیل شود. 

با این حال، بلاک چین بیت کوین نیز باید تکامل یابد و بتواند تراکنش های بیشتری را در مدت زمان کوتاهی انجام دهد. تا آن زمان باید منتظر بمانیم و ببینیم.

آینده بیت کوین آکادمی آفل
آینده بیت کوین

سوالات متداول راجع به ساتوشی ناکاموتو کیست؟

در انتها نیز برخی از پرسش هایی که کاربران در خصوص موضوع ساتوشی ناکاموتو کیست ؟ بیان کرده اند را ذکر می کنیم که عبارتند از:

آیا ایلان ماسک ساتوشی ناکاموتو است؟

در سال 2017، گمانه زنی هایی مطرح شد که آیا ایلان ماسک در واقع ساتوشی ناکاموتو است یا خیر. رئیس اسپیس ایکس و تسلا با یک توییت این شایعات را رد کردند درست نیست،  یکی از دوستان چند سال بخشی از یک BTC را برای من فرستاد، اما من نمی دانم کجاست.

آیا ساتوشی ناکاموتو هنوز زنده است؟

در طول سال‌ها، تعداد زیادی از کارگاه‌ها کشف هویت مخترع را مأموریت خود کرده‌اند. اگرچه، ساتوشی ناکاموتو احتمالاً درگذشته است و دلایل زیادی وجود دارد که مردم معتقدند مخترع بیت کوین دیگر در میان ما نیست.

چرا ساتوشی ناکاموتو پنهان شد؟

ناشناس بودن احتمالا تنها انتخاب سازندگان بیت کوین بود . اگر هویت‌ها شناخته می‌شد، احتمالاً زندگی خالق با تبلیغات زیر و رو می‌شد. همچنین بسیار ممکن است که آنها مورد هدف مجرمان قرار گیرند، بنابراین بهتر است آنها ناشناس باقی بمانند.

4.7/5 - (3 امتیاز)

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
آموزش صرافی بیت یونیکس

آموزش صرافی بیت یونیکس + ویدیو فارسی

آنچه در این مقاله میخوانید معرفی صرافی بیت یونیکس امنیت در صرافی بیت یونیکس (Bitunix) رابط کاربری صرافی بیت یونیکس…

بیشتر بخوانید
آموزش پنکیک سواپ

راهنما و آموزش صرافی پنکیک سواپ + ویدیو

آنچه در این مقاله میخوانید راهنما و آموزش صرافی پنکیک سواپ معرفی صرافی پنکیک سواپ ویژگی های صرافی پنکیک سواپ…

بیشتر بخوانید
پیپ فارکس چیست

راهنما و آموزش پیپ در فارکس

آنچه در این مقاله میخوانید راهنما و آموزش پیپ در فارکس آشنایی با پیپ در فارکس نحوه ی محاسبه و…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.