دوره جامع آموزش فارکس

در این مقاله کاربردی قصد داریم مباحث مهمی که در دوره فارکس به فراگیری آنها می پردازیم را معرفی نماییم.

مشاهده نظرات

توضیحات

فارسی
۱۰ ساعت + ۲۰ ساعت آپدیت
غیر حضوری
پیش نیازی لازم نیست !
12 سرفصل
تیکت + واتساپ
دانلود فایل های آموزشی
صفر تا نتیجه گیری

دوره فارکس مجموعه آفل آکادمی مسیری جذاب جهت کسب سود

دوره فارکس یکی از جذابترین دوره های مجموعه آفل آکادمی محسوب می شود که طرفداران بسیاری دارد. واژه FOREX از ترکیب دو کلمه Foreign Exchange به مفهوم تبادلات ارزی کشورها تشکیل شده است. در واقع بازار فارکس یک صرافی بسیار بزرگ به شمار می آید که در آن ارز کشورهای مختلف تبادل می شود. فرضا در بازار فیزیکی یک شخص صد دلار  با قیمت 30000 تومان را از یک صرافی خریداری می کند؛ اگر یک ماه بعد قیمت دلار به 40000 تومان برسد شخص خریدار از این نوسان نرخ دلار، یک میلیون تومان سود کسب می نماید. در بازار فارکس نیز مانند بازار فیزیکی، یک تریدر از نوسانات قیمت جفت ارزها به سود یا ضرر می رسد. البته امروزه در کارگزاری های مختلف فارکس دارایی های دیگری همچون سهام، ارز دیجیتال، نفت، طلا، نقره و غیره نیز معامله می شوند.

حال سوال اینجاست که اساسا برگزاری دوره فارکس چه مزیتی برای معامله گران به همراه دارد. یک تریدر جهت کسب سود در این بازار عظیم نیازمند فراگیری علم و دانش است. دانشی که معامله گر را به این درک برساند که بهترین زمان ورود و خروج چه هنگامی می باشد. به این ترتیب می توان ارز مورد نظر را در لحظه مناسب شکار کرد و از این طریق به سود رسید. در ادامه این مقاله به جذابیت های فارکس و لزوم انجام معاملات در این بازار بزرگ می پردازیم.

کسب سود در صعود و نزول بازار فارکس

با فراگیری دوره فارکس امکان معامله شبانه روزی در پنج روز هفته برای تریدرها فراهم می شود. بازارهای مختلف مانند نیویورک، لندن و غیره در ساعت هایی متفاوت اقدام به فعالیت می کنند و در نهایت یک پیوستگی به وجود می آورند تا این بازار به صورت 24 ساعته دایر باشد. در بازار جذاب فارکس امکان معامله در دو جهت بازار فراهم شده است. به این مفهوم که یک تریدر زمانی که افزایش قیمت را پیش بینی کند می تواند اقدام به خرید نماید. همچنین معامله گر در زمان نزول بازار به وسیله پوزیشن فروش می تواند به سود برسد. در بازار فارکس به اصطلاح دستور buy یا خرید را long و دستور sell یا فروش را short می نامند. به این ترتیب در صورت برخورداری از علم و دانش معامله گری، در هر صورت می توان از این بازار بزرگ به سود رسید.

دوره آموزش فارکس آکادمی آفل
کسب سود با فراگیری دوره فارکس

تحلیل تکنیکال مهمترین بخش از دوره فارکس

مهمترین بخش از دوره فارکس، آموزش تحلیل تکنیکال می باشد. به وسیله تحلیل تکنیکال یک تریدر قادر خواهد بود که روند بازار را به درستی تشخیص دهد و از نوسانات آن منتفع شود. تحلیل تکنیکال با توجه به چارت نماد صورت می پذیرد. در این تحلیل یک تریدر می تواند آینده را با توجه به کندل های قیمت در گذشته، به درستی پیش بینی نماید. در تحلیل تکنیکال با ابزارهایی همچون ایچیموکو، rsi، macd، مووینگ اوریج، استوکاستیک، چنگال اندروز، فیبوناچی، پترن ها، کانال ها، مقاومت ها، حمایت ها، حجم معاملات و غیره می توان آینده را پیش بینی نمود. با توجه به گستردگی و اهمیت علم تکنیکال بخش اعظمی از این دوره به این مبحث تعلق می گیرد. در صورتی که یک تریدر با آموزش های معتبر به علم تکنیکال مسلط شود حتی با یک نگاه می تواند امواج صعودی، نزولی یا ساید را به درستی تشخیص دهد و بیشترین بهره را از روند بازار نصیب خود کند.

 

آموزش فارکس آنلاین آکادمی آفل
تحلیل تکنیکال مهمترین بخش دوره فارکس

فراگیری تحلیل بنیادی در دوره فارکس

یکی دیگر از بخش های بسیار مهم و کاربردی در دوره فارکس، آموزش تحلیل بنیادی یا فاندامنتال می باشد. تحلیل تکنیکال برای تریدرهایی که قصد انجام معاملات در پریودهای زمانی کوتاه مدت، جهت نوسانگیری را دارند به شدت جذاب می باشد. از سوی دیگر تحلیل بنیادی برای سرمایه گذارانی که دیدی بلندمدت داشته باشند بسیار مناسب است. جهت تحلیل بنیادی بایستی اخبار و داده های اقتصادی کشورهایی که در بازار فارکس نقش موثری دارند، مورد بررسی قرار گیرند. یک تحلیلگر بنیادی با بررسی فاکتورهایی همچون تورم، جنگ، نرخ بیکاری، نرخ بهره، رکود و غیره می تواند آینده اقتصادی کشورها را پیش بینی کند. در نتیجه می توان اذعان داشت که اگر یک معامله گر به مسائل بنیادی و تکنیکالی بازار به صورت توامان تسلط داشته باشد بدون تردید می تواند به سودهای باور نکردنی دست یابد. البته روانشناسی بازار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که در بخش بعدی به آن می پردازیم.

بهترین دوره فارکس ایران
فراگیری تحلیل بنیادی در دوره فارکس

یادگیری مفاهیم روانشناسی بازار عامل موفقیت در معاملات فارکس

از روانشناسی بازار می توان به عنوان برگ برنده یک تریدر نام برد؛ زیرا در مواقع بحرانی به کمک معامله گر می آید. برخی اوقات یک تریدر به تمامی جوانب بنیادی و تکنیکالی بازار مسلط است ولی به دلیل غلبه حس ترس و طمع معاملات را به خوبی انجام نمی دهد و از سود بازار بی نصیب می ماند. در دوره فارکس آرین فولادپنجه به مسائل روانشناسی بازار به طور گسترده پرداخته می شود تا یک تریدر در مواقع بحرانی، احساسات خود را کنترل کند.

کنترل احساسات باعث می شود که معامله گران با قدرت عقل و منطق تصمیم بگیرند. شاید بسیاری از معامله گران پس از شکست یک مقاومت اقدام به پوزیشن خرید نمایند ولی یک تریدر حرفه ای بایستی با کنترل احساسات خود بررسی نماید که آیا این شکست واقعی یا فیک است و سپس اقدام به معامله نماید. این مسائل در شکسته شدن کف های حمایتی نیز صدق می کند. یکی از دلایل برتری ماشین نسبت به انسان عدم وجود احساس در تصمیم گیری می باشد.

دوره فارکس پورصمدی
روانشناسی بازار یکی از بخش های مهم دوره فارکس

کسب سود سرشار با استفاده از لوریج

بروکرها به عنوان یک واسطه بین معامله گر و بازار فارکس قرار دارند، که از طریق آنها می توان به خرید و فروش در بازارهای مالی پرداخت. این بروکرها دارای قابلیت به شدت جذابی به نام لوریج یا اهرم هستند که با استفاده از آن به تریدر اعتبار خاصی اختصاص می یابد. به وسیله این اعتبار قدرت خرید تریدر می تواند تا درصدهای بسیار بالایی افزایش یابد. البته ریسک استفاده از اهرم بسیار بالاست و فقط افراد با دانش می تواند از آن استفاده نمایند. ذکر این نکته بسیار مهم است که اگر یک تریدر به علم تکنیکال، بنیادی و روانشناسی بازار مسلط باشد با استفاده از لوریج می تواند با سرمایه ای اندک به سودهای به شدت بالایی دست یابد.

انجام معاملات سفارشی در فارکس

در بازار فارکس امکان تعیین حد سود و ضرر میسر شده است، به این مفهوم که می توان به انجام معاملات سفارشی در غیاب تریدر پرداخت. تریدر از قبل می تواند جهت باز کردن معامله، بستن معامله، حد سود، حد ضرر و غیره  اقدام به اردر گذاری نماید. این اقدامات حتی در زمانی که سیستم تریدر خاموش باشد به وقوع می پیوندد که از ویژگی های جذاب فارکس به شمار می آید. به این ترتیب با فراگیری دوره فارکس می توان با تحلیل درست از بازار حتی بدون نیاز به آنلاین بودن سیستم به سود رسید.

با توجه به حجم بالای معاملات فارکس یکی از ریسک های معامله گران به نام عدم نقد شوندگی مرتفع می گردد. البته یک تریدر پس از طی نمودن دوره های آموزشی فارکس بهتر است معاملات خود را از جفت ارزهای رایجی همچون دلار/پوند، دلار/یورو و غیره آغاز نماید. بازارهایی همچون نفت و طلا تحلیل های بنیادی پیچیده ای دارند که در مراحل بعدی و پس از کسب تجربه بیشتر میتوان به آنها پرداخت.

مدرسان دوره

آرین فولادپنجه

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 1 اسفند 1402

اکادمی افل یه فرصت طلایی بود برای شروع به کار در بازار های مالی مخصوصا دوره ترید مستر که خیلی ازش راضی بودم و از پشتیبانی بعد اتمام دوره ها

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 29 بهمن 1402

مبحث پرایس اکشن توضیح داده میشه؟

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 27 بهمن 1402

دوره عاااالی بود البته هنوز دورم تموم نشده جلسه ده هستم خدا رو شکر تا الان که پول دوره رو در اوردم ولی استاد فولادپنجه میگه باید حتما به سود برسی

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 26 بهمن 1402

بهترین دوره ای بود که شرکت کردم

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 20 بهمن 1402

من قبلا یه دوره آموزشی در یه جای دیگه رفته بودم ولی خدایی بعداز شرکت در کلاسهای شما دیدم که وقتمو هدر داده بودم کلاسهای شما خیلی عالی بود باز خواستن تشکر کنم

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 20 بهمن 1402

مبحث پرایس اکشن توضیح داده میشه؟

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 18 بهمن 1402

درود بعد از اینکه نود درصد از سرمایه ام رو از دست دادم تصمیم گرفتم دوره ی استاد فولادپنجه رو تهیه کنم و با اشتیاق شروع به فراگیری کردم خدا رو شکر شرایط و برآیندم داره بهتر میشه دیروز ی معامله زدم سودش دو برابر دوره ای بود که خریدم سپاس از تمام دوستان.

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 17 بهمن 1402

مخصوصا سیگنال هایی که می دادن تو همون هفته اول پول کل دوره در اومد

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 13 بهمن 1402

مبحث پرایس اکشن توضیح داده میشه؟

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 11 بهمن 1402

آیا برای دانش آموزان هم کلاس دارین منظورم اینکه برای,سنین کم دوره راهنمایی

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 5 بهمن 1402

مبحث پرایس اکشن توضیح داده میشه؟

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 29 دی 1402

من دوره رو تموم کردم و عالی بود با نهایت تشکر فقط قراربود دوره تخصصی پرایس اکشن رو شروع کنید لطفا اطلاع رسانی کنید تا شرکت کنیم

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 26 دی 1402

عالیه

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 23 دی 1402

آیا برای دانش آموزان هم کلاس دارین منظورم اینکه برای,سنین کم دوره راهنمایی

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 14 دی 1402

آیا برای دانش آموزان هم کلاس دارین منظورم اینکه برای,سنین کم دوره راهنمایی

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 4 دی 1402

سلام در این دوره ترید و تحلیل تکنیکال هم آموزش داده میشه؟

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 3 دی 1402

بسیار عالی بود و محتویات ارزشمندی درش وجود داشت به طوری که بعد اتمام دوره به درامد مستمر رسیدم ممنونم از اکادمی افل

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 30 آذر 1402

بی نهایت از استاد فولاد پنجه ممنونم

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 28 آذر 1402

سلام. من از طریق معرفی یکی از دوستانم مجموعه آکادمی آفل رو انتخاب کردم و بسیار خوشحالم از انتخابم اساتید مجموعه بسیار شیوا و روان مباحث رو توضیح میدادن باعث میشدن کلاس یک و نیم ساعته با اشتیاق سپری بشه.

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 21 آذر 1402

آیا برای دانش آموزان هم کلاس دارین منظورم اینکه برای,سنین کم دوره راهنمایی

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 17 آذر 1402

عاشقتم استاد عالیییی

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 12 آذر 1402

مبحث پرایس اکشن توضیح داده میشه؟

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 10 آذر 1402

آیا برای دانش آموزان هم کلاس دارین منظورم اینکه برای,سنین کم دوره راهنمایی

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 6 آذر 1402

برترین دوره ارز دیجیتال تبریز واقعا برازنده اس

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 4 آذر 1402

عالیه

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 30 آبان 1402

به جرأت میتونم بگم دوره ترید مستر بهترین دوره ای بود که محتویات بسیار ارزشمندی در بر داشت و الان با استفاده از اونا به در امد دلاری رسیدم

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 26 آبان 1402

عالیییییییی

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 22 آبان 1402

درود بعد از اینکه نود درصد از سرمایه ام رو از دست دادم تصمیم گرفتم دوره ی استاد فولادپنجه رو تهیه کنم و با اشتیاق شروع به فراگیری کردم خدا رو شکر شرایط و برآیندم داره بهتر میشه دیروز ی معامله زدم سودش دو برابر دوره ای بود که خریدم سپاس از تمام دوستان.

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 20 آبان 1402

عالیییییییی

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 16 آبان 1402

آیا برای دانش آموزان هم کلاس دارین منظورم اینکه برای,سنین کم دوره راهنمایی

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 9 آبان 1402

نحو بیان و شیوه درس دادن ایشون به طوری بود که یادگیری مطالب سخت هم اسان بود هم ملکه ذهن میشد و با تمرین و تکرار مستمر هیچوقت فراموش نمیشد البته لازم به ذکر است که پشتیبانی انها حتی بعد از اتمام دوره کمک بسیار بزرگی در زمینه پیشرفت بنده داشت ⁦♥️⁩

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 8 آبان 1402

آیا برای دانش آموزان هم کلاس دارین منظورم اینکه برای,سنین کم دوره راهنمایی

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 29 مهر 1402

مبحث پرایس اکشن توضیح داده میشه؟

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 24 مهر 1402

سلام و عرض احترام ، مراتب تشکر خود را از اساتید عزیز مهندس فولادپنجه و مهندس بزازی اعلام میدارم و تا اخر عمر دعا گو و قدر دان تدریس خوب و بی بدیل اسن اساتید هستم هر سودی از بازار میگیرم یک انرژی مثبت رو روانه شما دو عزیز میکنم .

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 20 مهر 1402

مبحث پرایس اکشن توضیح داده میشه؟

آواتار کاربر کاربر مهمان کاربر مهمان 6 مهر 1402

مطالب بسیار مفید اموزنده بود

   همین الان ثبت نام کن